Zabudli ste heslo?

životný štýl
May 06, 2015

Dôležitosť zdravého životného štýlu

zdravého životného

commentsview
 

Mnoho ľudí vidí zdravú stravu a cvičenia ako niečo, na čo nemajú čas. Otázka, ktorú sa musím opýtať je, prečo nie?

Naše telo je najdôležitejšia vec, ktorú máme. Ak sa nebudeme o naše telo starať, budeme oveľa častejšie chorí alebo zranení. Môže sa stať, že nebudete schopní robiť všetky aktivity, ktoré by ste si želali robiť. Môže sa stať, že nebudete môcť hrať/robiť športy, ktorým by ste sa chceli venovať, alebo robiť prácu okolo domu, ktorú by ste chceli. Ja nehovorím, že nemôžete byť šťastní, ak nie ste fit a zdraví, ale hovorím o tom všetkom, čo by ste mohli robiť, čo nemusíte byť schopní robiť teraz.

Ľudia by sa nikdy nesprávali k svojím domovom, vozidlám alebo ich oblečeniu spôsobom, akým zaobchádzajú so svojím telom. Nikdy by nedali benzín do dieslového auta, takisto by sa uistili, že ich auto pravidelne používajú a starajú sa oň tak, aby im vydržalo čo najdlhšie v dobrom stave. 

Naše telo je rovnaké, keď do neho dáte zlé "palivo", nebude správne fungovať a "pokazí sa" a takisto ak nebudete pravideľne cvičiť a používať ho tak, ako to naše telo potrebuje a na čo je stavané, stane sa to isté.

To neznamená, že teraz musíte začať držať diétu alebo stráviť každý deň 2 hodiny v posilňovni. Jedná sa o to, aby sme začali robiť malé zmeny v našom životnom štýle, ktorých sa môžeme držať. Napríklad začnite chodiť po schodoch namiesto používania výťahu, nedávajte si cukor do kávy, začnite jesť viac ovocia a zeleniny, jedzte viac nespracovaných potravín, pite viac vody, začnite chodiť na prechádzky.

Naše telo je úžasné a to najdôležitejšie, čo máme. Postarajte sa oň, a ja vám sľubujem, že budete veľmi príjemne prekvapení, keď zistíte, čo všetko vaše telo dokáže a ako dobre sa môžete cítiť.


TAGS: fitnessživotný štýl

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Keď je úspech slepá ulica...

Keď je úspech slepá ulica...

January 10, 2022

životný štýl

Prítomný okamih

Prítomný okamih

December 09, 2021

životný štýl

Očakávanie - inými slovami sklamanie

Očakávanie - inými slovami sklamanie

November 02, 2021

životný štýl

Čo spôsobilo moje vyhorenie?!

Čo spôsobilo moje vyhorenie?!

October 15, 2021

životný štýl