Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Zabudli ste heslo?

fitness
Mar 30, 2015

4 Najväčšie Fitness Mýty

Fitness Mýty

commentsview
 

Stále sa dozvedáme veľa nových vecí o dietách a cvičeniach, ale nie všetky z nich sú pravdivé. Aby som vám pomohla, tu sú 4 najčastejšie fitness mýty, na ktoré som narazila, tak aká je vlastne pravda?

Od sacharidov priberiete

Sacharidy sa stali novým nepriateľom! Existuje mnoho diét, ktoré hovoria, že by sme vôbec nemali jesť sacharidy, alebo ak ano, tak len veľmi málo. Ak však znížite počet sacharidov vo svojom jedálničku alebo ich úplne vylúčite, tým aj vylučujete hlavný zdroj energie. Možno zistíte, žé máte málo energie, zlú koncentráciu a že ste častejšie chorí. Takisto tým vylučujete výrazný zdroj vitamínov a minerálnych látok (ovoce a zelenina sú tiež sacharidy!). Dôležitá je kvalita sacharidov, ktoré jedávate (jedzte celé, čo najmenej spracované sacharidy).

Cvičením s činkami sa stanete objemnými

Mnoho žien sa bojí cvičiť s činkami, pretože veria, že sa stanú mužnými a príliš svalnatými. Avšak ženy nemajú v tele hormóny, ktoré sú potrebné na to, aby sa stali objemnými ako muži. Silové cvičenia sú fantastické na spaľovanie tukov a spevňovanie svalstva, čiže budete vyzerať vytónovane! Ak napriek tomu nechcete používať ťažké váhy, vyskúšajte cvičiť s vlastnou váhou (rovnako ako v mojich videách).

Konkrétný tréningový plán alebo strava sú jediné, ktoré fungujú

Už ste sa niekedy stretli s konkrétnym tréningovým plánom alebo dietou, ktoré sú tie jediné, čo vám zaručia výsledky, po ktorých túžite? Bohužiaľ neexistuje žiadna diéta a ani tréningový plán, ktorý funguje rovnako pre každého človeka. Je to preto, ze sme každý iný a každý máme rôzne životné štýly, odlišné telá, rôzne ciele a máme odlišné záujmy a hoby. Čo majú všetky úspešné diéty spoločné je, že nevylučujú žiadne hlavné skupiny potravín (bielkoviny, sacharidoy, tuky), ktoré obsahujú dobré zdroje vitamínov, mineralnych latok a takito sú zvládnuteľné. Úspešný tréningový plán je ten, ktorý je pre vás zaujímavý až vás priamo nabáda. Takže nezáleží na tom, či uprednostňujete kruhový tréning, boxercise, HIIT, veslovanie, aerobik, silový tréning, atd, najdite si ten, ktorý vás baví.

Tabletky na spaľovanie tukov vám pomôžu schudnúť

Neexistuje žiadne rýchle riešenie, alebo zázračná pilulka, ktorá samotná spôsobí odbúravanie tukov. Áno, existujú potraviny alebo doplnky, ktoré zrýchľujú váš metabolizmus, ale aj tie to fungujú, iba ak dodržiavate zdravé stravovacie návyky a športujete, alebo sa nejakým spôsobom hýbete. Takže môžete ich použiť ako doplnok, ale nepoužívajte ich ako náhradu za cvičenie a zdrávú výživu.

Ak viete o nejakých ďalších fitness mýtoch alebo ak máte skúsenosti s niketorými spomínanými, píšte, komentujte, lajkujte 

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicový chlieb

Tekvicový chlieb

November 13, 2023

fitness

Zeleninová pizza

Zeleninová pizza

October 31, 2023

fitness

Všetko je energia

Všetko je energia

January 30, 2023

životný štýl

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

May 30, 2022

obed