Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Zabudli ste heslo?

životný štýl
Jul 28, 2015

Mali by sme cvičiť, keď sme chorí?

Počúvajte svoje telo

commentsview
 

Práve ste začali novú tréningovú rutinu a potom ochoriete. Čo máte robiť? Máte pokračovať v cvičení? Máte si dať pauzu od cvičenia na týždeň a potom sa ku nemu vrátiť?

Záleží na tom, ako na tom ste. Ak ste vážne chorí alebo zranení, potom by ste mali rozhodne prestať cvičiť a ako prvé sa uzdraviť!

Ak máte horúčku, bolesti svalov (iné ako tie, ktoré sú spôsobené cvičením) alebo hrudníka alebo kašeľ, potom by ste sa mali vyhnúť cvičeniu, až sa nebudete cítiť lepšie.

Ak však sú všetky vaše príznaky od krku vyššie (upchatý nos, kýchanie, bolesť hrdla, atď), v tom prípade môžete pokračovať v cvičení, ak chcete. Navrhovala by som ale vykonávať menej intenzívny tréning, ako obyčajne (choďte na prechádzku, zabehať si pomalým tempom, alebo zajazdite si na bicykli).

Skutočnosť je taká, že ak ste prechladnutí a príznaky nie sú tak zlé, v tom prípade Vám cvičenie môže pomôcť. Bolo preukázané, že cvičenie zlepšuje imunitný systém a tým môžete pomôcť Vášmu telu bojovať s chorobou.

Kľúčovým bodom je počúvať svoje telo. Ak je to pre Vás naozaj utrpenie, tak potom robte menej intenzívne cvičenie. Zvýšte intenzitu nazad do svojej normálnej úrovne, keď sa opäť cítite lepšie. Zatiaľ čo sa zotavujete Vám môže pomôcť ak zahrniete do Vašej stravy veľa kuracej polievky, zázvoru (robím si čaj z čerstvého zázvora) a cesnak (všetky z nich pomôžu zlepšiť Váš imunitný systém).

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicový chlieb

Tekvicový chlieb

November 13, 2023

fitness

Zeleninová pizza

Zeleninová pizza

October 31, 2023

fitness

Všetko je energia

Všetko je energia

January 30, 2023

životný štýl

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

May 30, 2022

obed