Zabudli ste heslo?

životný štýl
Jun 09, 2015

Prečo je väčšinou mojou odpoveďou 'to záleží...'?

to záleží

commentsview
 

Keď odpovedám na otázky, či už v článku, alebo v správach, väčšinou je moja odpoveď "to záleží". Prečo nemôžem dať jednoduché a jednoznačné odpovede, áno alebo nie? Prečo málokedy poviem, že niečo je určite zlé alebo rozhodne dobré?

Dôvodom pre to je skutočnosť, že mnoho vecí vo fitness a výžive závisí od situácie a osoby. Každý je iný, každý má rôzne ciele, rôzne životy, rôzne rutiny, rôzne orgány, atď. Bez toho, aby som vedela všetky tieto informácie, nie je možné poskytnúť presné odpovede pre každú osobu.

Príkladom je nedávny článok o mede. Nepovedala som, že musíte jesť med a takisto som netvrdila, že sa mu musíte vyhnúť. Povedala som, že záleží na Vašej situácii, a že väčšina ľudí môže zahŕňať med do ich stravy, pokiaľ je to s mierou.

Bohužiaľ táto odpoveď knihy alebo produkty nepredáva a to je dôvod, prečo je často povedané, že niečo je buď dobré alebo zlé. Pravdou je, že existuje len veľmi málo vecí, ktorým by sme sa mali úplne vyhnúť (jednu vec budem ale vždy radiť a to, aby ste vylúčili sladké nápoje, rafinované sacharidy a znížili pridávanie cukru na minimum).

To isté sa deje aj s cvičením a fitness. Nájdete knihy, články a programy, ktoré Vám budú hovoriť, že iba ich cvičenie alebo druh tréningu je jediná vec, ktorá Vám pomôže schudnúť, alebo že sú určité potraviny, ktorým by ste sa mali úplne vyhnúť. Toto ale nie je pravda, pretože to závisí na kažedej osobe a ich cieľoch. Hovoriť bežcovi na dlhú trať, aby dvíhal ťažké váhy namiesto pravidelných kardio tréningov, nie je správne. A takisto hovoriť osobe, ktorá chce budovať silu a svaly, aby každý deň behávali 10km, je rovnako nesprávne.

Najlepšia rada je mať zdravú, vyváženú stravu a prijímať veci s mierou. Stanoviť si ciele a tak si vybrať cvičebný program, ktorý vám pomôže dosiahnuť tieto ciele. Ešte dôležitejšie je zvoliť si cvičebný program, ktorý Vás baví, a ktorého sa budete držať!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Keď je úspech slepá ulica...

Keď je úspech slepá ulica...

January 10, 2022

životný štýl

Prítomný okamih

Prítomný okamih

December 09, 2021

životný štýl

Očakávanie - inými slovami sklamanie

Očakávanie - inými slovami sklamanie

November 02, 2021

životný štýl

Čo spôsobilo moje vyhorenie?!

Čo spôsobilo moje vyhorenie?!

October 15, 2021

životný štýl