Zabudli ste heslo?

fitness
Aug 10, 2015

Tónovanie svalstva

Cvičit

commentsview
 

Dnes Vám chcem povedať o chybe, ktorú som roky robila. Chcem Vám povedať o tónovaní svalov. Celé roky som sa snažila vytónovať si svalstvo. Všetky časopisy a všetky články, čo som čítala, mi povedali, aby som používala ľahké váhy a robila veľa opakovaní na "vytónovanie" svalov. Problém je, že som nerozumela, čo tónovanie svalu naozaj je.

Sval je viac tónovaný a definovaný v prípade, ak ho pokrýva menej tuku. Sval je takisto viac vytónovaný, keď je väčší. Ak Vaše svaly nie sú vytónované to je preto, lebo ich máte pokryté väčším množstvom tuku, alebo nie sú dostatočne vypracované.

Neexistuje žiadny iný faktor a žiadne špecifické "tónovacie" cvičenie. Aby ste vytónovali svaly, budete si ich musieť vybudovať a zbaviť sa tuku. Avšak veľa opakovaní a ľahké váhy odporúčané v časopisoch, Vám s tým nepomôžu. Jediným spôsobom, ako sa zbaviť tuku v okolí určitého svalu, je znížiť celkové množstvo telesného tuku. Sval sa vybuduje len vtedy, ak ho preťažíte. To znamená, dvíhajte ťažšie váhy než ste zvyknutý.

Tak ako si mám vytónovať svalstvo? Jednoducho tak, že budete cvičiť cviky a používať váhy, ktoré sú pre Vás náročné. Akonáhle sa stanú ľahkými, potom zvýšte obtiažnosť alebo hmotnosť. To bude budovať svalovú hmotu. Ak sa chcete zbaviť telesného tuku, jednoducho jedávajte menej kalórií, než za deň spálite.

Trvalo mi roky, kým som si uvedomila, že som strácala čas dvíhaním ľahkých váh a robila stovky opakovaní. Takže dúfam, že Vám tento článok pomôže vyhnúť sa rovnakým chybám, aké som robila ja.

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl

Tekvicovo jogurtové mufiny

Tekvicovo jogurtové mufiny

October 30, 2018

desiata