Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Jul 06, 2015

Vodný melón a jeho výhody

Najchutnejšie letné ovocie

commentsview
 

Keďže tu máme melónovú sezónu, znamená to, že jedávam melón takmer každý deň. Melón je skvelé ovocie a to najmä v tomto horúcom počasí! Mám tu pre Vás 5 dôvodov, prečo by ste mali jesť vodný melón.

Obsahuje veľké množstvo citrulínu

Citrulín je aminokyselina (aminokyseliny sú základnou jednotkou bielkovín) a melón je najlepším prírodným zdrojom citrulínu. Citrulín je v tele je premenený na arginín, ktorý je veľmi dôležitý, lebo je základná aminokyselina (telo ju potrebuje na prežitie). Naše telo používa arganín na mnohé funkcie, ako je rast alebo oprava, a je používaný v obličkách, pľúcach a pečeni.

Dobrým zdrojom lykopénu

Melón je tiež skvelým zdrojom lykopénu, čo je dôležitý antioxidant (lykopén dáva vodovým melónom ich červenú farbu). Lykopén bol spojený so zdravým srdca a znížením zápalov / infekcií.

Pomáha znížovať bolesti svalov

Bolesť svalov po náročnom tréningu je niečo, čím trpí mnoho z nás. Dobrou správou je, že existujú dôkazy, že jedenie melónu alebo pitie melónového džúsu, môže pomôcť znížiť túto bolesť a urýchliť zotavenie.

Znižuje krvný tlak

Citrulín v melónoch môže tiež pomôcť znížovať krvný tlak. Štúdie ukázali, že pravidelné jedenie melónu znižuje krvný tlak u ľudí, ktorí trpia vysokým krvným tlakom.

Je plný vody

Melón obsahuje 91% vody. To znamená, že je vynikajúce ovocie na horúce slnečné dni, lebo nás udrží sviežich a hydratovaných.

Melón má ale aj jedno negatívum a to, že môže spôsobovať nadúvanie, ak ho zjete po jedle. Preto sa snažte jedávať vodný melón na prázdny žalúdok.

Ak máte nejaké dobré recepty s melónom, podeľte sa s nimi, rada ich vyskúšam! 

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl