Zabudli ste heslo?

životný štýl
Dec 09, 2015

Ako prežiť Vianoce zdravo časť 1

Šťastné a Veselé...

commentsview
 

Vianoce sú čas v roku, keď sme s rodinami a priateľmi, čas viečierkov a firemných akcií. My všetci vtedy jeme a pijeme viac než dosť. Ako ale môžeme prežiť Vianoce, aby neboli príliš nezdravé?! Tu je prvá časť môjej príručky na prežitie Vianoc. 

Zostante aktívni

Nemusíte chodiť do posilňovne každý deň v priebehu prázdnin, ale mali by ste skúsiť robiť nejakú činnosť. Ísť na prechádzku s priateľmi, navštíviť vianočný trh alebo skúste športovať, napríklad korčuľovanie. To znamená, že môžete stále tráviť čas s rodinou a priateľmi a zároveň zostať v pohybe a ibe nečinne nesedieť. 

Cvičte s vlastnou váhou

Ak si ale aj napriek tomu chcete skúsiť zacvičiť aj cez sviatky,  podom vyskúšajte rýchly tréning s vlastnou váhou HIIT (Vysoko intenzívny intervalový tréning) kruhový tréning.  Stačí vám na to 30 minút a môžete si zacvičiť vonku v parku, alebo ak je zlé počasie, tak aj doma v obývačke (vyskúšajte niektorý z mojich videí pre inšpiráciu, ktoré nájdete na mojej Facebookovej stránke)

Doprajte si dobrý spánok

Nedostatok potrebného spánku je hlavnou príčinou zvýšenia telesnej hmotnosti. Takže uistite sa, že to nebudete cez sviatky preháňať a pokúste sa dostať 8 hodín kvalitného spánku tak často, ako je to možné. Vypnutie všetky elektroniku hodinu predtým, než idete do postele, je to skvelý spôsob, ako zlepšiť kvalitu spánku.

Jedzte pred odchodom na párty/večierky

Viete, že sa chystáte na večierok vo večerných hodinách, tak ak vynecháte raňajky a obed potom sa nemusíte cítiť previnilo za všetky tie kalórie, ktoré zjete na večierku, že? Bohužiaľ nie! Čo sa v skutočnosti udeje je, že sa vyhladujete a potom zjete úplne všetko, čo zbadáte, i keď to nie je niečo, čo by ste bežne jedli, alebo dokonca, čo máte radi. Namiesto toho si dajte vaše bežné raňajky, ľahší obed a niečo malé pred párty a na večierku si doprajte v malých dávkach z jedál, ktoré máte radi.


TAGS: fitnessživotný štýlvýživa

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl