Zabudli ste heslo?

výživa
Oct 14, 2015

5 potravín skvelé pre našu pokožku

pokožka

commentsview
 

Všimli ste si, že vaša pleť vyzerá lepšie, alebo horšie v závislosti na tom, čo jete? To je preto, že potraviny, ktoré jeme, sú veľmi dôležité pre udržanie zdravej pleti. Naša pleť je vlastne odrazom toho, čo jeme!! Aby sme vám pomohli, napísala som zoznam 5 potravín, ktoré sú skvelé pre udržanie zdravo vyzerajúcej pokožky.

Olivový Olej

Olivový olej je skvelý pre vašu pokožku, ak ho budete jesť, alebo ak si ho nanesiete priamo na pokožku! Môžete ho použiť ako krém pre suchú pleť, pridajte ho priamo pomocou vatový tampón. Alebo ho môžete použiť ako ochutenie pre váš obľúbený šalát a tým získate veľa vitamínu A a vitamínu E (tie sú dôležité pre zdravie pokožky).

Avokádo

Avokádo obsahuje veľa živín, ktoré udržujú našu pokožku zdravú ako je vitamín C a E. Avokádo má prekvapivo vysoký obsah vitamínu C, ktorý je potrebný na výrobu kolagénu. Kolagén je to, čo pomáha udržať našu pokožku pevnú (zníženie kolagénu v koži je dôvod, prečo sa nám vekom objavujú vrásky). Vitamín E pomáha chrániť našu pokožku pred poškodením a známkami starnutia.

Horká čokoláda

Horká čokoláda je bohatá na flavanoly (typ antioxidantov), ktorý pomáha hydratovať pokožku a zlepšujú krvný obeh. Obidvoje, hydratácia a cirkulácia sú životne dôležité pre zdravo vyzerajúcu pleť. Avšak prospešné flavanoly sa nachádzajú len v horkej čokoláde (aspoň so 70% kakaa) a nie v mliečnej s nízkym obsahom kakaaže. 

Vlašské orechy

Väčšina orechov sú dobré pre udržanie zdravej pokožky, ale vlašské orechy sú jedným z najlepších. To je preto, lebo obsahujú omega 3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú udržiavať pokožku pružnú. Tiež obsahujú veľké množstvo medi, ďalšia živiny, ktorá je potrebná na produkciu kolagénu.

Voda

Viem, že voda nie je v skutočnosti jedlo, ale je tak dôležitá, že som ju nemohla vynechať! Jednou z najdôležitejších vecí pre zdravo vyzerajúca pleť je, aby zostala hydratovaná a to je nemožné dosiahnuť, bez každodenného dostatočného prijímu pitnej vody. To na vysvetlenie stačí!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

fitness

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

fitness

Detox hlavy

Detox hlavy

April 03, 2019

fitness

Tekvicovo jogurtové mufiny

Tekvicovo jogurtové mufiny

October 30, 2018

desiata