Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Zabudli ste heslo?

životný štýl
Apr 29, 2015

5 tipov, ako správne začať deň

Ako začneme deň môže ovplivniť celý náš deň.

commentsview
 

Spôsob, akým začíname deň, je nesmierne dôležitý. Ak sú naše rána stresujúce a v panike, potom je pravdepodobné, že taký bude náš celý deň. Ak začneme deň zdravo a uvoľnene, malo by to tak pokračovať po celý deň.

Aby som vám v tomto trošku pomohla, tu je 5 tipov, ako začať svoj deň správne:

Naplánujte si svoj deň!

V dopoludňajších hodinách sme väčšinou zaneprázdnení, ale sú niektoré veci, ktoré sa môžu pripraviť už večer, čo nám môže uľahčiť ten raňajší stres. Napríklad môžete si vybrať a usporiadať oblečenie na ďalší deň, plánovať činnosti dňa, pripraviť obed do umelej nádoby/sendvič a dokonca môžete si aj pripraviť raňajky (pozri nasledujúci tip)

Dobre sa naraňajkujte!

Keď sa ráno prebudíme, mnohí z nás v tom momente nejedli dlhšie ako 12 hodín. To znamená, že naša hladinu cukru v krvi a hladina energie bude nízka. Dobré raňajky môžu byť zárukou, že naše energetické hladiny budú vysoké až do obeda a bude menej pravdepodobné, že budeme vyhľadávať maškrty a prejedať sa počas dňa. Ak máte málo času na prípravu raňajok, môžete si ich pripraviť aj večer. Jeden skvelý recept je smoothie z ovsených vločiek, mlieka a ovocia podľa vlastného výberu, zmixujte v mixéri po dobu 30 sekúnd, vložte ju do chladničky a ráno akoby ste našli! (Ja používam 60 g ovsených vločiek, 200 ml mlieka a 5-6 jahôd, alebo banán)

Pite vodu!

Keď sa ráno prebudíme, mnohí z nás sú dehydrovaní. Tým, že vypijeme pohár vody hneď ráno, naše telo hydratujeme a tým dáme nášmu metabolizmu nový impulz a pomáhame mu vypláchnuť toxíny. Môžete to urobiť ešte lepšie tým, že si do tej vody vyžmýkate citrón alebo nakrájate uhorky (už som o tom písala v mojich predchádzajúcich článkoch). Pamätajte si, že káva nám môže dať impulz vďaka kofeínu, ale nás viac dehydratuje.

Vytvorte si rutinu

Rutiny sú fantastické "šetriče" času, lebo nám umožňujú robiť veci, bez premýšľania (čo je šťastie, lebo ja som sotva schopná po prebudení rozmýšľať!). Ak začnete robiť veci v rovnaký čas a v rovnakom poradí každý deň, čoskoro uvidíte, že sa to celé začne diať automaticky, a že sa dostanete cez všetko oveľa rýchlejšie.

Cvičte

Ok, priznávam, že nie každý chce vstávať skôr a hneď ráno 30 minút cvičiť (ak to už máte zaužívané, je to fantastické a pokračujte ďalej!). Avšak rýchle 5 minútové cvičenie môže pomôcť vyčistiť našu myseľ, prebudiť telo a rozprúdiť krv v žilách. To môže byť jednoduché cvičenie s vlastnou váhou. Napríklad skúste robiť 1 minútu výpady (30 sekúnd každou nohou), 1 min drepy, 30 sekúnd kliky a 1 minútu jamping jacks, následovne 1 minúta plank!


Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicový chlieb

Tekvicový chlieb

November 13, 2023

fitness

Zeleninová pizza

Zeleninová pizza

October 31, 2023

fitness

Všetko je energia

Všetko je energia

January 30, 2023

životný štýl

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

May 30, 2022

obed