Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Jan 21, 2015

Což takhle dát si špenát

Výhody špenátu

commentsview
 

Jedávate špenát? Špenát je jeden z mojich obľúbených jedál a tiež veľmi zdravý  Tu sú dôvody, prečo by ste ho mali zaradiť do vášho týždenného nákupu, kedže je to super jedlo! 

1. Špenát je výborným zdrojom vitamínov a ďalšich živín, vrátane vitamínov A, B2, B6, C, E, K, taktiež železo, horčík, mangán, draslík, fosfor a zinok (a to som nevymenovala všetky)!!

2. Pomáha udržiavať vašu pleť a vlasy zdravé! Vitamín A pomáha zlepšovať kvalitu pokožky a vlasov, zároveň napomáha rastu vlasov. Telo používa vitamín A na výrobu mazu (čo prirodzene hydratuje vaše vlasy).

3. Nedostatok železa je jednou z najčastejších príčin anémie (nízka hladina červených krviniek) na svete a to najmä u žien. To môže viesť k pocitu závrate a únavy. 30g porcie špenátu vám môže dať 5% odporúčanej dennej dávky železa.
4. Horčík v špenáte je významný pre energetický metabolizmus, nervové a svalové funkcie a posilňuje imunitný systém.

5. Špenát má vysoký obsah vlákniny, ktorá je dôležitá pre trávenie a má ďalšie výhody, ako udržať nízku hladinu cukru v krvi a pomáha pri pocite nasýtenosti. 

Takže pokiaľ nejedávate špenát, začnite si ho pridávať do svojho jedálnička. Je to skvelá a univerzálna potravina (môžete ho jesť surový, dusený alebo varený, ja si ho rada pridávam do praženice). Nezabudnite sa podeliť so svojími priateľmi, aby aj oni vedeli o výhodách tohto skvelého jedla! 


TAGS: výhody jedálvýživa

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

fitness

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

fitness

Detox hlavy

Detox hlavy

April 03, 2019

fitness

Tekvicovo jogurtové mufiny

Tekvicovo jogurtové mufiny

October 30, 2018

desiata