Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Jan 21, 2015

Což takhle dát si špenát

Výhody špenátu

commentsview
 

Jedávate špenát? Špenát je jeden z mojich obľúbených jedál a tiež veľmi zdravý  Tu sú dôvody, prečo by ste ho mali zaradiť do vášho týždenného nákupu, kedže je to super jedlo! 

1. Špenát je výborným zdrojom vitamínov a ďalšich živín, vrátane vitamínov A, B2, B6, C, E, K, taktiež železo, horčík, mangán, draslík, fosfor a zinok (a to som nevymenovala všetky)!!

2. Pomáha udržiavať vašu pleť a vlasy zdravé! Vitamín A pomáha zlepšovať kvalitu pokožky a vlasov, zároveň napomáha rastu vlasov. Telo používa vitamín A na výrobu mazu (čo prirodzene hydratuje vaše vlasy).

3. Nedostatok železa je jednou z najčastejších príčin anémie (nízka hladina červených krviniek) na svete a to najmä u žien. To môže viesť k pocitu závrate a únavy. 30g porcie špenátu vám môže dať 5% odporúčanej dennej dávky železa.
4. Horčík v špenáte je významný pre energetický metabolizmus, nervové a svalové funkcie a posilňuje imunitný systém.

5. Špenát má vysoký obsah vlákniny, ktorá je dôležitá pre trávenie a má ďalšie výhody, ako udržať nízku hladinu cukru v krvi a pomáha pri pocite nasýtenosti. 

Takže pokiaľ nejedávate špenát, začnite si ho pridávať do svojho jedálnička. Je to skvelá a univerzálna potravina (môžete ho jesť surový, dusený alebo varený, ja si ho rada pridávam do praženice). Nezabudnite sa podeliť so svojími priateľmi, aby aj oni vedeli o výhodách tohto skvelého jedla! 


TAGS: výhody jedálvýživa

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicový chlieb

Tekvicový chlieb

November 13, 2023

fitness

Zeleninová pizza

Zeleninová pizza

October 31, 2023

fitness

Všetko je energia

Všetko je energia

January 30, 2023

životný štýl

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

May 30, 2022

obed