Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Jan 21, 2015

Což takhle dát si špenát

Výhody špenátu

commentsview
 

Jedávate špenát? Špenát je jeden z mojich obľúbených jedál a tiež veľmi zdravý  Tu sú dôvody, prečo by ste ho mali zaradiť do vášho týždenného nákupu, kedže je to super jedlo! 

1. Špenát je výborným zdrojom vitamínov a ďalšich živín, vrátane vitamínov A, B2, B6, C, E, K, taktiež železo, horčík, mangán, draslík, fosfor a zinok (a to som nevymenovala všetky)!!

2. Pomáha udržiavať vašu pleť a vlasy zdravé! Vitamín A pomáha zlepšovať kvalitu pokožky a vlasov, zároveň napomáha rastu vlasov. Telo používa vitamín A na výrobu mazu (čo prirodzene hydratuje vaše vlasy).

3. Nedostatok železa je jednou z najčastejších príčin anémie (nízka hladina červených krviniek) na svete a to najmä u žien. To môže viesť k pocitu závrate a únavy. 30g porcie špenátu vám môže dať 5% odporúčanej dennej dávky železa.
4. Horčík v špenáte je významný pre energetický metabolizmus, nervové a svalové funkcie a posilňuje imunitný systém.

5. Špenát má vysoký obsah vlákniny, ktorá je dôležitá pre trávenie a má ďalšie výhody, ako udržať nízku hladinu cukru v krvi a pomáha pri pocite nasýtenosti. 

Takže pokiaľ nejedávate špenát, začnite si ho pridávať do svojho jedálnička. Je to skvelá a univerzálna potravina (môžete ho jesť surový, dusený alebo varený, ja si ho rada pridávam do praženice). Nezabudnite sa podeliť so svojími priateľmi, aby aj oni vedeli o výhodách tohto skvelého jedla! 


TAGS: výhody jedálvýživa

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl