Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Nov 04, 2015

Gaštany a ich výhody

Gaštany

commentsview
 

Zima sa blíži a to znamená, že tu máme sezónu gaštanov! Zbožňujem byť vonku cez tieto chladné noci a piecť si gaštany. Ďalší dôvod, prečo zbožňujem gaštany je, že majú mnoho výhod a potrebných živín.

Vysoký obsah vlákniny

Gaštany majú vysoký obsah vlákniny, ktorá je dôležitá živina pre tráviaci systém a tiež k zníženiu hladiny cholesterolu v krvi. 100 g gaštanov obsahuje cez 5 g vlákniny.

Zlepšujú mozgové funkcie a zdravie pokožky

Gaštany sú tiež dobrým zdrojom vitamínov B, ktoré sú dôležité živiny pre udržanie zdravej pokožky a takisto zlepšujú mozgové funkcie. Vitamín B tiež pomáha vytvárať červené krvinky a je potrebný na spracovanie jedla pre energiu.

Skvelý zdroj vitamínov a minerálov

Gaštany obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálnych látok, ktoré potrebujeme. Napríklad sú dobrým zdrojom vitamínu C (100g má viac ako 70% z požadovanej dennej dávky), horčík, meď a draslík. To znamená, že sú dobré pre náš imunitný systém, obeh krvi a pre budovanie silných zubov a kostí.

Chránia proti rakovine a ochoreniam srdca

Gaštany sú vynikajúcim zdrojom mangánu, čo je dôležitý antioxidant. To znamená, že pomáhajú chrániť naše telo pred chorobami, ako je rakovina a srdcové choroby. Mangán môže tiež prispieť k zníženiu známky starnutia

Majú nízky obsah tuku

Od ostatných orechov sa líšia tým, že majú v skutočnosti nízky obsah tuku. To znamená, že gaštany majú nižší obsah kalórií a obsahujú len polovicu kalórií ako iné orechoy. Jeden gaštan obsahuje asi 20 kalórií, takže sú skvelou desiatou / maškrtou cez chladné zimné dni!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl