Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Mar 15, 2016

Káva a jej výhody

Plná antioxidantov a pomáha pri chudnutí

commentsview
 

Nie, nepomýlila som sa, dnes hovorím o káve. Káva je jedným z najúžasnejších nápojov a má veľa výhod. Ale nehovorím o instatnej káve, ktorá je veľmi spracovaná a takisto nehovorím o Cappuccinach, Frappuccinach alebo Latte, ktoré majú veľa cukru a to pridáva na tuku, čiže nepomáha pri chudnutí, práve naopak. Hovorím o jednoduchej, čiernej káve pomletej z kvalitných kávových zŕn z dobrých zdrojov. Vždy som pila bielu kávu (cappuccino alebo kávu s mliekom) a pred pár rokmi dokonca aj s cukrom, až ma môj manžel naučil, ako si správne vychutnávať čiernu kávu bez pridaného cukru alebo mlieka/smotany. Teraz to je jediný spôsob ako pijem moju kávu a naozaj dokážem oceniť jej chuť.

Ako si vybrať dobrú kávu? V prvom rade by ste mali nájsť kávu, ktorá je zo 100% Arabica kávových zŕn. Tie sú kávové zrná najvyššej kvality a tiež najlepšie chutia. Takisto by ste mali kupovať celé kávové zrná, ak je to možné. To preto, lebo akonáhle sa kávové zrná pomelú, začnú strácať dôležité antioxidanty, čerstvosť a v neposlednom rade chuť. A ako posledné na čo je dôležité sa pozrieť je, ako je káva pražená. Kvalitná káva môže mať mnoho rôznych a komplexných chutí ako kulinárske vína a praženie by malo posilniť jej chuť, takže si môžete pochutnať na jej skutočnej chuti a nie jej pražení. To znamená, že káva nemusí pražiť úplne do čierna! Dúfame, že tieto tipy vám pomôžu pri výbere kvalitnejšej káve. Vždy môžete vyskúšať našu kávu!

Tu sú dôvody, prečo by ste mali piť kávu. Číslo 4 je môj obľúbený!


1. Je plná antioxidantov!

Kávové zrná sú plné antioxidantov. Takže keď budete piť kávu dostanete obrovskú podporu týchto úžasných živín, ktoré preukázateľne znižujú starnutie a prevenciu rakoviny.

2. Môžete žiť dlhšie, ak budete piť kávu!

Bolo vykonaných niekoľko štúdií, ktoré ukazujú súvislosť medzi pravidelným pití kávy a dožívania sa vyššieho veku. Ukázalo sa, že tí čo pijú kávu, majú menšiu pravdepodobnosť, že zomrú na následky zranení, nehody, choroby srdca alebo cukrovky.

3. Môže pomôcť pri chudnutí!

Káva obsahuje kofeín, ktorý preukázateľne pomáha spaľovaniu tukov o zvýšenie metabolizmu. To znamená, že budete používať viac energie počas dňa, než by ste použili normálne.

4. Zlepšuje tréning!

To je jeden z mojich najobľúbenejších dôvodov. Kofeín v káve zlepšuje fyzickú výkonnosť pri športe a cvičení. Ak máte šálku kávy 30 minút pred cvičením, môže zvýšiť výkon o 10%!

5. Obsahuje vitamíny a minerály!

Jedna šálka kávy má 11% z našej dennej potreby vitamínu B2, 6% z nášho požadovaného vitamínu B5 a 3% našej potreby draslíka.

Toto je len 5 dôvodov, prečo je káva taký skvelý nápoj. A ako som už povedala, dôležitá je kvalita kávy, ktorú pijeme a takisto, množstvo cukru, ktorý si pridávame! Len sa uistite, že ju nepijete po pätnástej hodine, inak môžete mať problémy zaspať!


TAGS: výhody jedálživotný štýlvýživa

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicový chlieb

Tekvicový chlieb

November 13, 2023

fitness

Zeleninová pizza

Zeleninová pizza

October 31, 2023

fitness

Všetko je energia

Všetko je energia

January 30, 2023

životný štýl

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

May 30, 2022

obed