Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Nov 11, 2015

Mak a jeho výhody

Mak

commentsview
 

Mak je skvelá ingrediencia na pridávanie do jedál, pretože dodáva výbornú chuť, ktorú zbožňujem. Napríklad si pridávam pomletý mak do mojej rannej ovsenej kaše alebo ho pridávam do banánového chleba. Avšak, mak má tiež kopec výhod. Prečítajte si článok a zistíte, ktoré to sú

Mak je plný minerálov

1 lyžička maku obsahuje 4% z našej každodennej potreby vápnika a fosforu (obe sú potrebné pre zdravé kosti). Obsahuje tiež 2% našej dennej potreby železa a 3% našej dennej potreby zinku. Všetky tieto minerály sú dôležité na udržanie v kondícii a zdravia.

Mak obsahuje vlákninu

Strava plná vlákniny je dôležitá pre zdravé trávenie a môže tiež znížiť riziko srdcových ochorení a cukrovky. 1 polievková lyžica maku obsahuje skoro 2g vlákniny, čo je takmer 10% našej dennej potreby. 

Obsahuje zdravé tuky

Mak je výborným zdrojom omega 6 a omega 9 esenciálnych mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú potrebné pre správne fungovanie nášho tela a môžete ich získať len z potravín alebo vitamínových doplnkov. Môžu takisto pomôcť znížiť riziko srdcových ochorení a iných chorôb.

Výborné pre pokožku

Esenciálne mastné kyseliny v maku sú rovnako skvelé pre našu pokožku. Môžu pomôcť udržať zdravú pokožku a znižujú kožné problémy, ako je ekzém. Môžete si z maku dokonca vytvoriť pleťovú masku!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicový chlieb

Tekvicový chlieb

November 13, 2023

fitness

Zeleninová pizza

Zeleninová pizza

October 31, 2023

fitness

Všetko je energia

Všetko je energia

January 30, 2023

životný štýl

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

May 30, 2022

obed