Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Nov 11, 2015

Mak a jeho výhody

Mak

commentsview
 

Mak je skvelá ingrediencia na pridávanie do jedál, pretože dodáva výbornú chuť, ktorú zbožňujem. Napríklad si pridávam pomletý mak do mojej rannej ovsenej kaše alebo ho pridávam do banánového chleba. Avšak, mak má tiež kopec výhod. Prečítajte si článok a zistíte, ktoré to sú

Mak je plný minerálov

1 lyžička maku obsahuje 4% z našej každodennej potreby vápnika a fosforu (obe sú potrebné pre zdravé kosti). Obsahuje tiež 2% našej dennej potreby železa a 3% našej dennej potreby zinku. Všetky tieto minerály sú dôležité na udržanie v kondícii a zdravia.

Mak obsahuje vlákninu

Strava plná vlákniny je dôležitá pre zdravé trávenie a môže tiež znížiť riziko srdcových ochorení a cukrovky. 1 polievková lyžica maku obsahuje skoro 2g vlákniny, čo je takmer 10% našej dennej potreby. 

Obsahuje zdravé tuky

Mak je výborným zdrojom omega 6 a omega 9 esenciálnych mastných kyselín. Tieto mastné kyseliny sú potrebné pre správne fungovanie nášho tela a môžete ich získať len z potravín alebo vitamínových doplnkov. Môžu takisto pomôcť znížiť riziko srdcových ochorení a iných chorôb.

Výborné pre pokožku

Esenciálne mastné kyseliny v maku sú rovnako skvelé pre našu pokožku. Môžu pomôcť udržať zdravú pokožku a znižujú kožné problémy, ako je ekzém. Môžete si z maku dokonca vytvoriť pleťovú masku!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicovo jogurtové mufiny

Tekvicovo jogurtové mufiny

October 30, 2018

desiata

Skyr perzská jogurtová polievka

Skyr perzská jogurtová polievka

October 10, 2018

obed

Skyr jogurtové tartaletky

Skyr jogurtové tartaletky

October 02, 2018

raňajky

Bylinky a koreniny a ich úžasné zdravotné výhody

Bylinky a koreniny a ich úžasné zdravotné výhody

September 19, 2018

výhody jedál