Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Zabudli ste heslo?

výhody jedál
May 13, 2015

Reďkovka a jej výhody

Reďkovka

commentsview
 

Leto sa blíži a to znamená, že je reďkovková sezóna (aspoň ja to tak volám)! Toto obdobie zbožňujem! Keď som u rodičov a ráno vstanem a idem si do záhrady na čerstvú reďkovku a mám skvelé raňajky, alebo si ju pridávam do šalátov! Práve preto Vám chcem dnes povedať o reďkovke a jej výhodách. 

1. Môže znížiť riziko rakoviny

Reďkovka obsahuje veľa fytochemikálií a antioxidantov (ako vitamín C), ktoré bránia voľným radikálom poškodzovať naše bunky a DNA a to pomáha chrániť pred rakovinou.

2. Pomáha bojovať proti kašľu a prechladnutiu

Bolo preukázané, že reďkovka pomáha prečistiť zablokovaný nos a takisto pomáha pri bolestiach hrdla. Reďkovka má vysoký obsah vitamínu C a tým podporuje náš imunitný systém, čo znamená, že budeme odolávať ochoreniam.

3. Pomáha pri chudnutí

Reďkovky majú nízky obsah kalórií a vysoký obsah vlákniny. To znamená, že Vás naplní bez toho, aby ste prijali veľa kalórií (100g reďkovky má iba 16 kalórií!). Takže nebudete mať potrebu maškrtiť nezdravé jedlá a takisto získate podporu od všetkých zdravých živín!

4. Vysoký obsah vlákniny

Vláknina je živina, ktorá mnohým ľuďom chýba v ich strave, alebo jej neprijímajú dostatok. Našťastie reďkovka je skvelým zdrojom vlákniny, čo má mnoho skvelých výhod, pretože pomáha tráveniu a je tiež skvelá pre diabetikov (tým, že reďkovka obsahuje vysoký obsah vlákniny,  tým má nízky glykemický index).

5. Pomáha pleti vyzerať mladšie

Antioxidanty v reďkovke pomáhajú chrániť pred rakovinou a podporujú náš imunitný systém. Ale to nie je všetko! Antioxidanty a živiny (rovnako ako vitamíny B, vitamín C, zinok a fosfor), tiež pomáhajú, aby naša pleť vyzerala skvele a chráni ju pred poškodením. Niektorí ľudia ju dokonca používajú ako pleťovú masku a to tak, že ju nastrúhajú, alebo aj na čistenie pokožky! 

Takže tu je 5 dôvodov, prečo je dôležité jesť reďkovku a pretože je momentálne v sezóne, viete, že bude čerstvá!

PS: momentálne prebieha anketa Bloger Roka 2017. Ak vás môj blog motivuje, budem veľmi vďačná ak ma podporíte svojím hlasom tu. Ďakujem!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Všetko je energia

Všetko je energia

January 30, 2023

životný štýl

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

May 30, 2022

obed

Čo vyžarujeme, to sa nám vracia

Čo vyžarujeme, to sa nám vracia

April 13, 2022

životný štýl

Želania sa plnia

Želania sa plnia

February 21, 2022

životný štýl