Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Jul 30, 2015

Višne a ich výhody

Višne

commentsview
 

Cez víkend som strávila oberaním višní v našej záhrade a tak som si uvedomila, že sú v sezóne, čo znamená, že Vám o nich poviem viac a to prečo sú tak zdravé.

Višne májú vysoký obsah antioxidantov

Všetky čerešne obsahujú veľké množstvo antioxidantov. Avšak višne obsahujú najviac antioxidantov. Jeden a pol porcie višní je všetko, čo potrebujete na zvýšenie množstva antioxidantov vo vašom tele.

Višne majú vysoký obsah vitamínu C

Višne sú výborným zdrojom vitamínu C, čo je veľmi dôležitý antioxidant. Vitamín C pomáha nášmu imunitnému systému, pomáha telu rásť a zotavovať sa a taisto pomáha ochraňovať naše telo pred rakovinou. 1 šálka višní Vám dá asi 25% z vášho doporučeného príjmu vitamínu C.

Višne pomáhajú pri prevencií rakoviny

Višne tiež obsahujú veľa vlákniny. Vláknina je veľmi užitočná živina a je dôležitá pre správne trávenie a pomáha pri chudnutí. Vláknina je tiež veľmi dôležitá pre zníženie rizika vzniku rakoviny hrubého čreva. Štúdie preukázali súvislosť medzi jedením višní a zníženým rizikom rakoviny hrubého čreva.

Višne pomáhajú znižovať zápal

Zápal môže spôsobiť veľa chorôb, ako je artritída alebo dna / pakostnica. Dobrou správou je, že existuje dôkaz, že višne sú veľmi dobré na boj proti zápalu kvôli vysokému množstvu antioxidantov, ktoré obsahujú. Štúdia bola vykonaná na ľudoch, ktorí trpia dnou. Dostali višne na 2 dni a výsledky ukázali, že došlo v tej dobe k poklesu záchvatov dny o 35% v tej dobe.

Višne pomáhajú predchádzať ochoreniam srdca

Višne boli tiež spojené so znižovaním rizika ochorenia srdca. Štúdie preukázali, že višne môžu znížiť riziko mŕtvice a tiež pomáhajú znižovať krvný tlak.

Višne sú jedným z najzdravších druhov ovocia a pretože sú momentálne v sezóne, viete, že sú čerstvé. Môžete ich použiť mnohými spôsobmi, pri pečení, do smoothies alebo si ich môžete pridať do Vašej rannej ovsenej kaše. Ak máte nejaké skvelé recepty na použitie višní, podeľte sa o ne. Veľmi rada ich vyskúšam.

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicový chlieb

Tekvicový chlieb

November 13, 2023

fitness

Zeleninová pizza

Zeleninová pizza

October 31, 2023

fitness

Všetko je energia

Všetko je energia

January 30, 2023

životný štýl

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

Vegánske lasagne s vysokým obsahom bielkovín

May 30, 2022

obed