Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Dec 02, 2015

Vlašské orechy a ich výhody

Vlašské orechy

commentsview
 

Máme tu sezónu vlašských orechov, lepšie povedané, moja babička každý večer pri televízore zabíja orechy a ja jej ich pomaly vyjedám alebo používam do všelijakých receptov. Čo je skvelé, lebo zo všetkých orechov, vlašské orechy sú jednými z najzdravších. To preto, lebo majú veľa výhod, ktoré môžete získať a stačí ak zjete iba 6-7 kúskov za deň!

Vlašské orechy znižujú srdcové ochorenia

Vlašské orechy sú výborným zdrojom antioxidantov a zdravých tukov. Štúdie preukázali, že môžu pomôcť znížiť hladinu cholesterolu, znížiť zápaly a zlepšiť zdravie vašich tepien, čo v konečnom dôsledku znižuje šancu srdcových ochorení. 

Vlašské orech zlepšujú mozgové funkcie

Z vlašských orechov môžeme byť múdrejší! Ok to nie je tak jednoduché. Avšak existujú štúdie, ktoré ukazujú, že vlašské orechy môžu prispieť k zlepšeniu pamäti a funkcií mozgu a tiež znížiť šance na Alzheimerovu chorobu. Existuje tiež dôkaz, že jedenie vlašských orechov môže pomôcť znížiť pravdepodobnosť vzniku depresie.

Prevencia rakoviny

Existujú dôkazy o tom, že konzumácia vlašských orechov môže pomôcť znížiť pravdepodobnosť vzniku prostaty a rakoviny hrubého čreva. To preto, lebo vlašské orechy obsahujú množstvo proti rakovinových zlúčenín ako sú antioxidanty (kyselina ellagová) a zdravé tuky.

Zdroj vitamínov a minerálov

Vlašské orechy sú plné živín, ktoré vaše telo potrebuje, ako je vitamín B6 a B9 (tie sú dôležité pre váš imunitný systém a tehotné ženy). Sú tiež skvelým zdrojom vitamínu E, medi, fosforu a mangánu (dôležité pre zdravé srdce a kosti).

Môžu vám pomôcť zaspať

Kvalitný spánok je niečo, čo v týchto dňoch mnohým ľuďom chýba. Avšak vlašské orechy sú prirodzeným zdrojom melatonínu, čo je hormón, ktorý pomáha nášmu telu zaspať. Aj to je dôvod, prečo by ste mali zaradiť vlašské orechy do vašej stravy a tým pomôcť zlepšiť váš spánok.


TAGS: výhody jedál

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl