Zabudli ste heslo?

výživa
May 23, 2016

Výhody Kolagénu

Skelý výživový doplnok

commentsview
 

Kolagén je jednou z najčastejších bielkovín v našom tele. Žiaľ ako starneme, prirodzená produkcia kolagénu v našom tele klesá. To je jeden z dôvodov, prečo je nahrádzanie kolagénu stále populárnejšie, kedže je to jednoduchý a účinný spôsob, ako nahradiť stratený kolagén. Ale prečo potrebujeme kolagén a prečo je tak dôležitý? Čítajte ďalej a zistíte kľúčové výhody užívania kolagénu.


Zdravá pokožka a vlasy

Kolagén je nesmierne dôležitý pre zdravie pokožky a vlasov. Je dokonca hlavným stavebným kameňom našej pokožky. V skutočnosti klesajúca produkcia kolagénu, je jednou z najčastejších príčin viditeľných známok starnutia, ako sú vrásky a voľnejšia pokožka. Doplnením kolagénu ako starneme, môžeme pomôcť znížiť tieto problémy a zlepšiť hydratáciu pokožky, jej pevnosť a pružnosť. V skutočnosti nedávne štúdie ukázali, že pravidelné dopĺňanie kolagénu (viac ako 3 g denne) po dobu 8 týždňov môže pomôcť znížiť vrásky o 20%.


Zdravé kĺby

Dôležitou súčasťou našich kĺbov, šliach a väzov je tiež kolagén. Ako starneme, produkujeme menej kolagénu a preto nie je prekvapujúce, že naše kĺby začnú bolieť a sú stuhnutiejši. V skutočnosti rad nedávnych štúdií preukázali, že dopĺňanie kolagénu môže pomôcť znížiť bolesti a stuhnutosť kĺbov a zníženie rizika ich oslabovania.


Zlepšenie trávenia

Po prvé kolagén pomáha absorbovať vodu, ktorá umožňuje hladký priebeh trávenia. Kolagén pomáha vyliečiť žalúdočné alebo črevné ochorenia a udržiava ich zdravé. Takže užívaním kolagénu, môžeme zlepšiť naše trávenie a udržiavať náš tráviaci trakt zdravý.


Znižuje výskyt celulitídy

Jedným z dôvodov, prečo sa pridávajúcimi rokmi stáva celulitída viditeľná je, že naša pokožka stráca svoju elasticitu a stáva sa menej pevná. Kolagén pomáha zlepšiť pružnosť a zdravie pokožky a to môže pomôcť znížiť viditeľnú celulitídu.

Na trhu existuje mnoho kolagénových doplnkov a mnohé z nich sú predražené a nekvalitné. To je dôvod, prečo som sa rozhodla začať vyrábať svoj vlastný kolagénový doplnok, ktorý je 100% čistý hydrolyzovaný rybí kolagén, bez akýchkoľvek pridaných látok. Ja a moja rodina ho užívame každý deň. Môžete si ho zakúpiť na mojej webovej stránke http://www.janaearl.com/produkt/hydrolyzovany-rybi-kolagen/8


TAGS: výživa

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl