Zabudli ste heslo?

dolná časť tela
Jan 28, 2015

Výpady

Výpady sú jedným z mojich obľúbených cvičení

commentsview
 

Výpady sú jedným z mojich obľúbených cvičení. Prečo? Vzhľadom k tomu, že sú jednoduché sa naučiť, dajú sa cvičiť kdekoľvek a existuje veľa spôsobov, ako ich prispôsobiť, či už uľahčiť alebo sťažiť, alebo nimi precvičovať rôzne svaly. Tu je 5 dôvodov, prečo by ste ich mali cvičiť!

1 ) výpady precvičujú veľkú skupinu svalov, čo vám ušetrí čas pri tréningu, keďže precvičujú zadné svaly, štvorhlavý sval a hamstringy.

2 ) Môžu pomôcť pri chudnutí! Pri vysoko intenzívnych tréningoch spaľujme energiu a tiež urýchľujeme náš metabolizmus (rýchlosť, pri ktorej naše telo spaľuje energiu). Čím viac svalov precvičujeme, tým viac spálime kalórií a náš metabolizmus bude rýchlejší. A výpady sa zameriavajú na niektoré z najväčších svalov na tele!

3 ) Zlepšujú silu vášho jadra/core. Nie sú to len 'brušáky', ktoré používajú vaše brušné svaly. Ak cvičíte výpady správne, mali by ste zapojiť aj jadro/core. A silné jadro zlepšuje rovnováhu, držanie tela a pomáha predchádzať zraneniam dolnej časti chrbta.

4) Aktivujú zadné svalstvo! Ďalším dosledkom nášho sedavého spôsobu života je, že zadné svaly sú zanedbané a mnoho ľudí ich neaktivuje ani pri drepoch, chôdzi alebo behu. A keďže jeden z najsilnejších svalov nie je aktívny, naše dolné časti chrbta a zadné strany stehien si to musia odmakať, na čo ale nie sú stavané (a to može byť ďalším dôvodom pri zranení dolnej časti chrbta). Ak cvičíte výpady správne, pomôžu Vám aktivovať a používať zadné svaly, aby neboli zabudnuté. 

Takže pokiaľ ich ešte necvičíte, zaradte ich do vášho tréningu! 

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl

Tekvicovo jogurtové mufiny

Tekvicovo jogurtové mufiny

October 30, 2018

desiata