Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Mar 16, 2015

Cesnak

Nutrition

commentsview
 

Ak ste videli niektoré z mojich receptov, budete vedieť, že zbožňujem cesnak (keby som mohla, použila by som ho v každom recepte!) Vedeli ste, že cesnak je jednou z najzdravších potravín, rovnako ako jeden z najchutnejších? Najlepšie na ňom je, že obsahuje len asi 5 kalórií na strúčik. Takže tu sú niektoré dôvody, prečo by ste mali jedávať cesnak:

Cesnak má vysoký obsah Vitamínu C, B6 a mangánu!

Mangán je nevyhnutný pre zdravé kosti, mozgové funkcie a ďalších procesov. Vitamín B6 je potrebný na mnohé metabolické reakcie v tele a vitamín C je potrebný pre správnu funkciu imunitného systému.

Cesnak môže znižovať krvný tlak!

Štúdie ukazujú, že vysoké dávky cesnaku (asi 4 strúčiky denne), znížujú krvný tlak. To je dôležité, pretože vysoký krvný tlak je jednou z najčastejších príčin infarktov a mozgových príhod.

Cesnak znížuje hladinu cholesterolu!

Pravidelný príjem cesnaku je spojené so znížením cholesterolu, čo je výborné, pretože vysoké hladiny cholesterolu sú tiež silne spojená s ochorením srdca.

Cesnak obsahuje antioxidanty!

Ak ste čítali môj článok z minulého týždňa, viete aké dôležité sú antioxidanty. Bolo dokázané, že antioxidanty pomáhajú v boji proti starnutiu a súvisiacich chorôb, tak ako aj proti rakovine.

Cesnak pomáha vášmu imunitnému systému!

Už viete, že cesnak obsahuje vitamín C, ale štúdie ukázali, že môže bojovať proti nachladnutiu a chrípke! Štúdie preukázali, že ľudia, ktorí denne jedávajú cesnak, sú chorí o 60% kratšiu dobu než ľudia, ktorí cesnak nejedávajú!

Viem, že cesnak je dosť nespoločenké jedlo, ale to nevadí, lebo ak každé ráno zapijete vodou strúčik cesnaku (nerozkrajaný), máme problém vyriešený. A potom sa môžete vyšantiť pri varení večere a pridať toľko cesnaku, koľko vám chutí 

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl