Zabudli ste heslo?

výhody jedál
Aug 04, 2015

Výhody Aloe Vera

Aloe Vera

commentsview
 

Minulý víkend som urobila niečo veľmi hlúpe. Bola som vonku v záhrade, kde som pomáhala rodičom oberať zeleninu a tým, že sa to udialo veľmi rýchlo, zabudla som si dať krém na opaľovanie! Ale povedala som si, že nevadí, nebudeme dlho a aspoň nabieriem vitamin D. Bohužiaľ sme boli o niečo dlhšie a dosť nepríjemne som si spálila chrbát. Našťastie moja mamina už dlhé roky doma pestuje Aloe Vera a tak som mala perfetkný liek na môj ubolený, spálený chrbát! Gel z listov mi krásne utíšil bolesť, zmiernil červenú spálenú pokožku a svrbenie. A práve preto Vám dnes chcem povedať o Aloe Vera a aká to je skvelá rastlina!!

Aloe Vera lieči spáleniny

Aloe Vera je používaný na liečbu popálenín už dlhú dobu a existuje mnoho štúdií, ktoré ukazujú, že to naozaj funguje (skvele funguje na spálenie od slnka ale aj na popáleniny z kuchyne!). Nemusíte míňať veľa peňazí na špeciálne krémy. Všetko, čo som urobila bolo, že som si ulomila list a z neho vytlačila kvapalinu / gel a natrela na spáleniny!

Aloe Vera môže redukovať vrásky

Niektoré štúdie ukázali, že aloe vera gél môže zvýšiť produkciu kolagénu, keď sa aplikuje na pleť. Kolagén je nesmierne dôležitý na udržiavanie mladej pleti bez vrások.

Používajte Aloe Vera na čistenie tváre

Aloe vera gél tiež pomáha zabiť určité baktérie, ktoré počas dňa naša pleť pozachytáva a Aloe Vera je skvelým čistiacim gélom. Ak si zmiešate 1 ČL sódy bikarbóny a 2 ČL gélu aloe vera a máte skvelý domáci gél na čistenie pleti, ktorý odstráni mŕtvu kožu a vyčistí póry!

Aloe Vera odličuje

Aloe Vera gél môžete tiež použiť na odstránenie make-upu. Jednoducho vytlačte z Aloe Vera listu trošku gélu na vatový tampón a môžete s ním odstrániť make-up! Navyše získate všetky výhody na redukovanie vrások a čistenia pleti!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl