Zabudli ste heslo?

výhody jedál
May 27, 2015

Výhody čučoriedok

Veľmi zdravé a skvelé na chudnutie

commentsview
 

Zbožňujem všetky druhy ovocia, ale čučoriedky sú moje obľúbené. Jedávam ich na raňajky s ovsenou kašou, pridávam do smoothies, zmiešam s gréckym jogurtom alebo pridám do palaciniek. Sú tiež jednou z najzdravších potravín na tejto planéte. Tu je dôvod, prečo by ste mali jesť čučoriedky (druhý dôvod je môj obľúbený!).

Sú plné antioxidantov

Ja som vždy hovorila o antioxidantoch a aké sú dôležité (kliknite sem pre viac informácií). O čučoriedkach sa hovorí, že majú najvyššie množstvo antioxidantov zo všetkých druhov ovocia a zeleniny! Toto by malo by malo stačiť na dôvod, prečo je dôležité ich jesť. 

Môžu znížiť poškodenie svalov

Ak máte obzvlášť náročný tréning, alebo skúšate nové cvičenia, je pravdepodobné, že máte svalovku. Bolo preukátané, že čučoriedky pomáhajú proces regenerácie. To znamená, že sa zregenerujete rýchlejšie a Váš ďalší tréning nebude ohrozený.

Sú plné živín

Čučoriedky majú nízky obsah kalórií (čučoriedky sa skladajú z 80% vody), ale s vysokým obsahom živín. Jedná sa o veľmi vysoký obsah vitamínu C, vitamínu K, mangánu a vlákien. To znamená, že dostanete veľký zdroj živín, bez veľkého množstva kalórií.

Pomáhajú spomaliť starnutie

Jedna z výhod antioxidantov v čučoriedkach je, že pomáhajú spomaliť starnutie. Je to preto, že pomáhajú predchádzať poškodeniu toxínov a voľných radikálov v tele.

Chránia funkciu mozgu

Čučoriedky obsahujú aj galské kyseliny. Ide o látky, o ktorých bolo preukázané, že chránia mozog pred degeneráciou a poškodením. Štúdia takisto ukázali, že môžu dokonca zlepšiť našu pamäť.

Ak ste čučoriedky doteraz nejedávali, mali by ste určite začať. Skúste si urobiť čučoriedkové smoothies, čučoriedkové palacinky alebo si dajte len tak za hrsť čučoriedok. Chutia skvele a sú fantastické pre naše zdravie! Ak máte nejaké skvelé čučoriedkové recepty podeľte sa o ne s nami!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Banánové nanuky

Banánové nanuky

May 02, 2021

dezert

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

11 najlepších potravín pre zdravú a mladú pleť

February 10, 2021

výživa

Vegetariánske čili

Vegetariánske čili

March 16, 2020

obed

Mind detox

Mind detox

April 03, 2019

životný štýl