Zabudli ste heslo?

výhody jedál
May 27, 2015

Výhody čučoriedok

Veľmi zdravé a skvelé na chudnutie

commentsview
 

Zbožňujem všetky druhy ovocia, ale čučoriedky sú moje obľúbené. Jedávam ich na raňajky s ovsenou kašou, pridávam do smoothies, zmiešam s gréckym jogurtom alebo pridám do palaciniek. Sú tiež jednou z najzdravších potravín na tejto planéte. Tu je dôvod, prečo by ste mali jesť čučoriedky (druhý dôvod je môj obľúbený!).

Sú plné antioxidantov

Ja som vždy hovorila o antioxidantoch a aké sú dôležité (kliknite sem pre viac informácií). O čučoriedkach sa hovorí, že majú najvyššie množstvo antioxidantov zo všetkých druhov ovocia a zeleniny! Toto by malo by malo stačiť na dôvod, prečo je dôležité ich jesť. 

Môžu znížiť poškodenie svalov

Ak máte obzvlášť náročný tréning, alebo skúšate nové cvičenia, je pravdepodobné, že máte svalovku. Bolo preukátané, že čučoriedky pomáhajú proces regenerácie. To znamená, že sa zregenerujete rýchlejšie a Váš ďalší tréning nebude ohrozený.

Sú plné živín

Čučoriedky majú nízky obsah kalórií (čučoriedky sa skladajú z 80% vody), ale s vysokým obsahom živín. Jedná sa o veľmi vysoký obsah vitamínu C, vitamínu K, mangánu a vlákien. To znamená, že dostanete veľký zdroj živín, bez veľkého množstva kalórií.

Pomáhajú spomaliť starnutie

Jedna z výhod antioxidantov v čučoriedkach je, že pomáhajú spomaliť starnutie. Je to preto, že pomáhajú predchádzať poškodeniu toxínov a voľných radikálov v tele.

Chránia funkciu mozgu

Čučoriedky obsahujú aj galské kyseliny. Ide o látky, o ktorých bolo preukázané, že chránia mozog pred degeneráciou a poškodením. Štúdia takisto ukázali, že môžu dokonca zlepšiť našu pamäť.

Ak ste čučoriedky doteraz nejedávali, mali by ste určite začať. Skúste si urobiť čučoriedkové smoothies, čučoriedkové palacinky alebo si dajte len tak za hrsť čučoriedok. Chutia skvele a sú fantastické pre naše zdravie! Ak máte nejaké skvelé čučoriedkové recepty podeľte sa o ne s nami!

Komentáre
Hľadáte fitness inšpiráciu?

Prihláste sa do nášho newslettera pre odber receptov, cvičení a fitness tipov!

Rešpektujeme vaše súkromie a preto vaše súkromné údaje nikde nebudú zverejnené.

Tekvicovo jogurtové mufiny

Tekvicovo jogurtové mufiny

October 30, 2018

desiata

Skyr perzská jogurtová polievka

Skyr perzská jogurtová polievka

October 10, 2018

obed

Skyr jogurtové tartaletky

Skyr jogurtové tartaletky

October 02, 2018

raňajky

Bylinky a koreniny a ich úžasné zdravotné výhody

Bylinky a koreniny a ich úžasné zdravotné výhody

September 19, 2018

výhody jedál